Dezvoltare si sanatate prin sport gratuit pentru tineri

Daca ai domiciliul in Bucuresti si ai varsta cuprinsa intre 6 si 18 ani, te poti inscrie gratuit, pana la 17 februarie 2019, in proiectul „Dezvoltare si Sanatate prin Sport„. Acesta este initiat de Primaria Municipiului Bucuresti prin Compania Municipala Sport pentru toti Bucuresti S.A.

Ai ocazia sa alternezi activitatile sedentare din fata gadget-urilor care, in exces, iti pot afecta sanatatea, cu activitati sanatoase si dinamice! Ele iti dau prilejul sa faci miscare, sa iti cunosti abilitatile si sa iti faci noi prieteni prin sport. Acum, poti sa il practici sustinut, pe termen lung, gratuit, cu ajutorul Primariei Municipiului Bucuresti.

Programul ‘Dezvoltare si Sanatate prin Sport’ are ca obiectiv incurajarea si stimularea sportului in masa si educarea tinerilor prin sport. Te ajuta, astfel, sa iti imbunatatesti tonusul in general si sa iti sporesti increderea in sine. Nu este obligatoriu sa fi practicat anterior vreun sport si nici sa te indrepti spre o cariera sportiva. Important e sa participi!

Alege si tu, cu acordul parintilor tai, unul dintre cele 17 sporturi propuse! Handbal, baschet, volei, fotbal, tenis, oină/baseball, tenis de masă, șah, arte marțiale, gimnastică & fitness (aerobică, ritmică, artistică), skandenberg, box, atletism, dansuri, badminton, ciclism, majorete și aerobic, sport pentru persoane cu nevoi speciale.

Beneficiarii vor avea parte de un program profesionist de antrenament. Acesta cuprinde: trei antrenamente pe saptamana, echipamente sportive, cantonamente interne si externe, competitii periodice, control si asistenta medico-sportiva. De asemenea, sunt incluse: asistenta in nutritie, intalniri lunare de formare si indrumare cu sportivi de renume.

Este o ocazie buna pentru tine sa te apropii de un domeniu sportiv si sa il intelegi. Il vei practica sub indrumare profesionista si iti vei descoperi abilitatile si fair play-ul.

Fii activ si sportiv, ca sa fii sanatos si curajos in viata, cu ajutorul bunului Dumnezeu!

Gasesti toate detaliile necesare AICI – grabeste-te!

Te invitam sa vizitezi si Galeria Foto a Bisericii Sfanta Ecaterina – Parohia Belu Pieptanari.

Dezvoltare si sanatate prin sport 2019