Doneaza!

Alaturati-va binefacatorilor sfantului lacasului acestuia si donati – cand si cat puteti. Fiecare enorias poate vedea, cu bucurie duhovniceasca, modul in care fondurile donate de ei au contribuit la realizarea renovarilor si modernizarilor succesive ale Bisericii Sf.M.Mc. Ecaterina – aflati-le vizitand biserica sau citind pagina ISTORIC. Contributiile dvs. ajuta si la desfasurarea activitatilor bisericii prilejuite de campanii sociale in parohie sau sarbatori la care se impart credinciosilor alimente si diverse ajutoare. Detalii in pagina ACTIVITATI.
Donatiile directe se pot face in contul:
Parohia Belu Pieptanari
C.U.I.: 12105434, IBAN: RO13RNCB0075035230760001 – BCR Unirii sector 4

* * * * * * * SI / SAU:
Directionati 2% din impozitul dvs.pe venit, pe care oricum il platiti la stat!

Dumneavoastra decideti ca, din impozitul pe venitul dvs.pe anul anterior, pe care Statul deja vi l-a retinut, sa directionati 2% catre o entitate non-profit. Codul Fiscal va permite acest lucru. Acest gest al dumneavoastra:
– nu va costa ceva in plus
– nu este o sponsorizare sau donatie
– nu necesita alt efort decat completarea si trimiterea unui formular la ANAF

Alegeti sa directionati catre Parohia Belu Pieptanari 2% din impozitul pe venitul dvs. realizat în anul 2016!
Suma face deja parte din bugetul de stat si este dreptul fiecarui contribuabil sa directioneze 2% din ea catre o organizatie non-guvernamentala. Detalii la www.doilasuta.ro.

– Daca sunteti salariat: completati Formular 230.
– Daca aveti cabinet particular de avocat, notar, medic, contabil etc, completati Formular 200.
– Formularele tipizate se pot solicita si la biserica.
– Fie trimiteti prin posta, fie depuneti personal formularele la administratia financiara de care apartineti (vedeti adrese utile aici).
– Termenul-limita de depunere a formularelor: 25 mai 2017.
Datele de identificare ale parohiei noastre (vezi paragraful III. 2. Sustinerea unei entitati nonprofit/unitati de cult):

Parohia Belu Pieptanari
C.U.I.: 12105434, IBAN: RO13RNCB0075035230760001 – BCR Unirii sector 4

Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va miluiasca!
Multumim pentru sprijinul din anii anteriori si de anul acesta!