Doneaza!

Alaturati-va binefacatorilor care doneaza pentru Biserica Sfanta Ecaterina – cand si cat puteti. Modul in care fondurile donate de enoriasi au contribuit la realizarea modernizarilor succesive il puteti vedea vizitand biserica sau citind pagina ISTORIC. Contributiile dvs. ajuta si activitatile bisericii prilejuite de campanii sociale in parohie sau sarbatori la care se impart credinciosilor alimente si diverse ajutoare. Detalii in pagina ACTIVITATI.

Doneaza pentru Biserica Sfanta Ecaterina!
Datele de identificare fiscala ale Parohiei noastre sunt:
PAROHIA BELU PIEPTANARI
C.U.I.: 12105434, IBAN: RO13RNCB0075035230760001 – BCR Unirii sector 4

* * * SI / SAU:
Directioneaza 2% din impozitul pe venitul tau deja platit la Stat pe anul 2017 – alege Parohia Belu Pieptanari!

Dumneavoastra decideti ca, din impozitul pe venitul dvs.pe anul anterior, pe care Statul deja vi l-a retinut, sa directionati 2% catre o entitate non-profit. Codul Fiscal va permite acest lucru. Este dreptul dvs. si suma face deja parte din bugetul de stat. Acest gest al dumneavoastra:
– nu va costa ceva in plus
– nu este o sponsorizare sau donatie
– nu necesita alt efort decat completarea si trimiterea unui formular la ANAF

Cum procedati?

– Daca sunteti salariat: completati Formular 230
– Daca aveti cabinet particular de avocat, notar, medic, contabil etc, va veti declara veniturile pe formularul decis de ANAF, dar impreuna cu acela puteti depune si Formular 230 ca sa directionati 2% din impozit.
– Termenul-limita de depunere a formularelor: 25 mai 2018.
– Fie trimiteti prin posta, fie depuneti personal Formularul 230 la administratia financiara de care apartineti (vedeti adrese utile aici).
– Formularele tipizate se pot solicita si la biserica.
Datele de identificare ale parohiei noastre sunt mentionate mai sus si sunt deja pre-completate in formular (vezi paragraful III. 2. Sustinerea unei entitati nonprofit/unitati de cult).

Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va miluiasca!
Multumim pentru sprijinul din anii anteriori si de anul acesta!